ورزش o فواید شروع یک روز عالی با پیاده روی!
22 ماه پیش ورزش
0 1
o فواید شروع یک روز عالی با پیاده روی!
وقتی صبح از خواب بیدار میشوید ممکن است حوصله پیاده روی نداشته باشید ولی شروع یک روزعالی  با پیاده روی میتواند فواید بسیاری داشته باشد.  
  • در اینجا به 10 دلیل برای اینکه چرا باید صبح خود را با پیاده روی آغاز کنید اشاره میکنیم:
  1.افزایش انرژی! اگر روز خود با پیاده وری در فضای باز شروع کنید،ممکن است انرژی بیشتری در طول روز داشته باشید و فعال تر شوید. تحقیقات نشان می دهد افرادی که به مدت 20 دقیقه در فضای باز پیاده روی می کنند نسبت به بقیه افرادی که در فضای بسته پیاده روی میکنند سرحال تر و با نشاط تر هستند. همچنین در تحقیقات دیگری به تاثیر 10 دقیقه استفاده از پله برای 18 زن که احساس کمبود خواب داشتند، انرژی زاتر از یک فنجان قهوه بود اشاره شده است.   2.بهبود خلق و خو! فواید فیزیولوژیکی پیاده روی در صبح: الف.افزایش اعتماد به نفس و تقویت خلق و خو ب.کاهش استرس و اضطراب ج.کاهش خستگی و افسردگی   3.فعال میمانید! انجام پیاده روی صبحگاهی قبل از شروع کار و مشغله زندگی  مثل سره کار رفتن  یا کارهای خانه میتواند همچنان شما را سالم و فعال نگه دارد. پس به بهانه ی مشغله ی زندگی خود را از مسیر ورزش دور نکنید و سعی کنید 7 صبح  به مدت 30 دقیقه پیاده روی داشته باشید.   4.باعث کاهش وزن میشود! آیا میدانستید پیاده روی با سرعت متوسط ​​به مدت 30 دقیقه می تواند تا 150 کالری بسوزاند؟ اگر این کار را با یک رژیم غذایی سالم و تمرینات قدرتی ترکیب کنید میتوانید کاهش وزنی سالم داشته باشید.   5.سلامت را مدیریت میکند! پیاده روی صبحگاهی فواید زیادی دارد، پس از آن غافل نشوید! تقویت سیستم ایمنی بدن و همچنین پیشگیری از بسیاری از بیماری با پیاده روی میسر میشود. مطالعات نشان می دهد که 30 دقیقه پیاده روی در روز می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را تا 19 درصد کاهش دهد. اگر مبتلا به دیابت هستید، پیاده روی ممکن است به کاهش سطح قند خون شما نیز کمک کند.   6.عضلات را تقویت میکند! پیاده روی میتواند به تقویت عضلات پا کمک کند پس برای نتیجه گیری بهتر هر دفعه روش خود را تغییر دهید. میتوانید تند تر راه بروید،از تپه بالا و پایین بروید و یا روی تردمیل با شیب معکوس قدم بردارید.   7.تمرکز را بالا میبرد! پیاده روی صبحگاهی میتواند تمرکز را در طول روز افزایش دهد. طبق تحقیقات اخیر دریافتیم ، سالمندانی که روز خود را با پیاده روی صبحگاهی آغاز می‌کنند، عملکرد شناختی بهتری در مقایسه با افراد  کم‌تحرک دارند. تحقیقات نشان می‌دهد که پیاده‌روی در فضای باز باعث میشود خلاق تر فکر کنید و به ایده های بهتر و بزرگتری فکر کنید.   8.شب ها راحت تر میخوابید! یک مطالعه اخیرا در بین افراد مسن 55 تا 65 ساله نشان داده است که کسانی که صبح ها ورزش میکردند شب ها راحت تر میخوابیدند! پس اگر برای خوابیدن دچار مشکل هستید و یا از بی خوابی رنج میبرید پیاده روی صبحگاهی را فراموش نکنید.   9.از گرمای ظهر و عصر فرار میکنید! یکی از مزایای پیاده‌روی صبحگاهی در تابستان این است که قبل از این که هوا خیلی گرم شود شما ورزش خود را انجام داده اید و دیگر قرار نیست گرمای طاقت فرسای تابستان را تحمل کنید. فقط این نکته را فراموش نکنید که حتما قبل و بعد پیاده روی آب زیادی بنوشید و بطری آب خود را برای پیاده روی فراموش نکنید.   10.در طول روز انتخاب های سالم تری میکنید! قطعا بعد از پیاده روی، احساس انرژی بیشتری دارید و کمتر به فکر خوابیدن و چرت زدن هستید. همچنین پیاده روی در صبح میتواند شما را به انتخاب وعده  ناهار و میان وعده های سالم تر  تشویق کند.    
  • پیاده روی صبحگاهی را به بخشی از روال زندگی خود تبدیل کنید!
میتوانید شب قبل لباس خود را انتخاب کرده و آماده بگذارید،سعی کنید زنگ ساعت خود را 30 دقیقه زودتر تنظیم کنید تا مطمئن شوید که حتما بیدار میشوید و همچنین میتوانید با یکی از دوستان و یا اعضای خانواده خود پیاده روی کنید. اگر صبح وقت زیادی ندارید، میتوانید تا محل کار خود پیاده بروید یا  دورتر از محل کارتان پارک کنید تا بتوانید کمی راه بروید.   سوالی که ممکنه براتون پیش بیاد اینکه آیا باید قبل از پیاده روی صبحانه بخوریم یا بعد از آن؟ اگر احساس خوبی دارید که قبل از صبحانه پیاده روی کنید اشکالی ندارد. یا میتوانید قبل از رفتن به پیاده روی با خوردن یک میان وعده کوچک مانند موز عملکرد خودتان را تقویت کنید. در هر صورت، پس از ورزش، حتما صبحانه سالم بخورید و آب فراوان بنوشید.  
نظر خود را بنویسید
ارسال نظر